Passa ai contenuti principali

Crema de morcov si fasole (de post)


Ingrediente 2 morcovi fierti,un castronel fasole boabe fierte( o cana mare),sare dupa gust,ulei de masline( un paharel mic de tuica),un catel mic de usturoi,piper
Modul de preparare-se pune fasolea, morcovul  si usturoiul in mixer si se mixeaza pana devine o pasta,apoi cu mixerul manual se adauga incet putin cate putin ulei si se potriveste de sare si piper,se serveste rece pe paine normala proaspata sau pe paine prajita.

Commenti

  1. Ce frumoasa idee pt post. Poate apuc sa o fac si eu!

    RispondiElimina
  2. Cred ca e foarte buna !!! Superba prezentare, bravoo !!!

    RispondiElimina
  3. Un deliciu,tu ai prezentat-o sub forma de bruschete,am facut si eu si am prezentat sub forma de tort;nu si-a dat nimeni seama pe FB
    Pup si o saptamana usoara!!

    RispondiElimina
  4. Ce interesant ...crema de fasole cu morcov...imi place ideea! O sa incerc si eu.
    Cand ai timp si chef ,ai o leapsa la mine pe blog.
    bacioni

    RispondiElimina
  5. arata bine...e o idee buna pentru zilele de post....abia astept sa o incerc si eu

    RispondiElimina

Posta un commento

Post popolari in questo blog

Dulce vegan cu zmeura

Simplu foarte simplu de facut dar zmeura ii confera un gust deosebit,este acelasi aluat de la muffins pe care le-am facut aneterior doar ca am copt separat doia foi si le-am unit cu gem de zmeura. Ingrediente 250 gr faina,160 gr zahar,8 gr praf copt,250 ml apa minerala,30 ml ulei floarea soarelui ,coaja rasa de la o lamaie,esenta vanilie ,un praf sare si gem de zmeura. am facut aceasta reteta de doua ori si am copt separat 2 foi

Prajitura cu foi cu miere (de post)

Ingrediente foi-600 gr faina,180gr zahar,4 linguri miere,1 lingura rasa bicarbonnat de sodiu,un praf sare,100 gr margarina ,lapte caldut cat e necesar sa iasa un aluat bun de intins Ingrediente crema-250 ml lapte,180 gr zahar,1 lingura miere,80 gr gris,200 gr margarina Modul de preparare-se pun la fiert mierea,zaharul si margarina,cand s-a racit la temperatura camerei se adauga faina,sarea,bicrbonatul si lapte,se imparte aluatul in 4 se coc foi pe dosul tavii.Cremase amesteca toate ingredientele,mai putin margarina,se fierb,pana se ingroase,cand e calduta se incorporeaza margarina.pentru umplutura am mai folosit gem de prune si de mure.Se asambleaza prajitura-o foaie,gem de prune,foaie,crema gris,gem de mure foaie si se pune la presat.

Prajitura cu coca cola si budinca de vanilie(de post)

 Ingrediente-1 cana zahar,1 cana coca cola,1/2 cana ulei,2 si 1/2 cani faina,o lingurita bicarbonat stins cu zeama de lamaie,3 lingurite cacao(eu am pus doar 2 ca nu aveam mai mult),esenta rom,un praf sare. Se amesteca zaharul cu coca cola,se adauga uleiul,faina ,bicarbonatul,cacao,si se amesteca pana se omogenizeaza.Se tapeteaza o tava cu hartie de copt  se toarna compozitia si se da la cuptor la foc mic circa 30 minute,se face proba cu scobitoarea. Glazura-2 plicuri praf budinca de vanilie(140GR),500ml lapte soia,200gr margarina-se prepara budinca amestecand praful de budinca cu lapte putin cate putin,se pune pe foc amestecand continuu,cand se ingroasa se ia de pe foc si se lasa sa se raceasca un pic,apoi se adauga margarina cate putin Blatul rece se taie in doua pe lungime se pune crema si apoi cea de-a doua foaie de blat,se da la rece. Se prepara glazura-daca aveti ciocolata amaruie care e de post puteti pune ciocolata topita,eu am facut glazura de cacao de care m-a...